Дома Актуелно Мајсторот во обложување кој доби 560.000 евра во MOZZART, одигра тикет за BMW 520d од наградната игра

Мајсторот во обложување кој доби 560.000 евра во MOZZART, одигра тикет за BMW 520d од наградната игра

Мајсторот во обложување со најголемата исплатена добивка од спортско обложување во Европа – Ване Лесновски од Прилеп, пред 3 години со 900 денари уплата доби неверојатна добивка од речиси 600.000 евра на вкупно 7 одиграни тикети во Mozzart обложувалници.

Тој успеа да погоди 22 натпревари и да стигне до неверојатна добивка, досега незабележана во спортското обложување во Македонија и регионот.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Пасионираниот играч на тикетите одиграл натпревари од цел месец, за на крајот одлучувачки да бидат последните 2 натпревари од Лигата на шампионите, Шахтјор – Рома и Севиља – Манчестер. На шест тикети имал добивка од 5 милиони денари, а на еден тикет имал 4,6 милиони, кои Mozzart ги исплати на играчот од Прилеп.

Инаку, во тек е голема наградна игра на Mozzart  – Погоди го најдолгиот тикет и освој BMW 520d, во којa победува добитниот тикет со најголем број на погодени натпревари, кој ќе го вози прекрасниот автомобил BMW 520d.

Прилепчанецот Ване одговори на повикот од Mozzart да состави тикет и да учествува во големата наградна игра. Тој вели дека уште од самиот почеток на натпреварувањето пишува тикети за да го освои BMW-то, а сега ќе одигра еден тикет со натпревари за следниве денови на кој има поголем број натпревари од моментално водечкиот тикет за BMW.

Ване одигра 21 натпревар, а доколку тикетот е добитен ќе освои и одлична добивка од речиси 500.000 денари. Тикетот можете да го погледнете на следниов линк: https://www.mozzartbet.mk/mk#/ticket-status/1581-4123965-1898

„Одиграни се натпревари генерално од поголемите лиги, од Лига на шампиони и Лига Европа. Со тикетов мислам дека имам шанси за освојување на автомобилот BMW 520d од наградната игра Погоди го најдолгиот тикет, но сепак до крајот ќе биде доста неизвесно. Многу играчи си ја пробуваат среќата во оваа наградна игра, каде за мали пари можат да ја добијат оваа убава награда.“ – изјави прилепчанецот Ване.

На прашањето дали откако ја доби огромната добивка од повеќе од пола милион евра, има повторно нешто добиено, тој вели дека има фаќано неколку помали износи, а неколку пати бил и многу блиску до огромни добивки. Се надева дека тикетот што сега го одигра ќе биде добитен и дека ќе се позиционира на првото место од ранг листата за автомобилот.

Прочитајте повеќе за наградната игра на Mozzart на овој линк.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Шкендија се засили со Роналдо

Напаѓачот од Јамајка, Роналдо Вебстер кој првиот дел од сезоната го мина во Брегалница е н…