Дома Фудбал Италија Мајсторијата на Пандев во конкуренција за „Гол на годината“ во Италија (видео)

Мајсторијата на Пандев во конкуренција за „Гол на годината“ во Италија (видео)

Македонскиот репрезентативец и член на Џенова, Горан Пандев е меѓу 12-те номинирани за најдобар гол во Серија А за сезоната 2017/2018.

Пандев минатата сезона постигна маестрален гол против Верона со неверојатен лоб удар и тој влезе во најтесна конкуренција.

Покрај мајсторијата на Македонецот, во конкуренција се уште Андреа Белоти, Федерико Бернардески, Стефан ел Шарави, Федерико Киеза, Мауро Икарди, Луис Алберто, Дрис Мертенс, Сусо, Дуван Запата, Сими и голманот на Беневенто, Алберто Брињоли кој постигна гол против Милан.

За голот на Пандев можете да гласате ТУКА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Прва изјава на Чурлинов по потписот за Барнли

Репрезентативецот на Македонија Дарко Чурлинов од денес и официјално е нов играч на англис…