Дома Топ вести Манчестер Јунајтед спрема понуда за Де Лихт

Манчестер Јунајтед спрема понуда за Де Лихт

Матијас Де Лихт не е задоволен во Баерн Михен и сака да ја промени средината ова лето.

Холанѓанецот побарал трансфер, а според информациите следна негова дестинација може да биде Премиер лигата.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Де Лихт е едно од најскапите засилувања, но го загуби првотимскиот стратус во Баерн, па и германскиот клуб е спремен да го продаде на лето.

Тен Хаг одлично го познава Де Лихт од времето поминато во Ајакс и смета дека може да биде столб на одбраната на Манчестер Јунајтед во наредните години.

Де Лихт пристигна во Баерн во 2022 година за сума од 67 милион евра, а Јунајтед е спремен да понуди приближна сума.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед спреми 100 милиони за Чави Симонс

Ѕвездата на холандската репрезентација, Чави Симонс е еден од најбараните фудбалери на тра…