Дома Топ вести Манчестер Јунајтед преговара со ѕвездата на Милан

Манчестер Јунајтед преговара со ѕвездата на Милан

Италијанските медиуми пренесуваат дека Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за плејмејкерот на Милан, Хакан Чалханоглу.

Турскиот репрезентативец во последно време игра во фантастична форма и е клучен играч кај „росонерите“,  но проблем за Милан е што неговиот договор истекува на крајот на сезоната.

Милан сака по секоја цена да го задржи на „Сан Сиро“, но двете страни се далеку од договор.

„Билд“ тврди дека Манчестер Јунајтед започнал преговори со агентот на Чалханоглу и е спремен да го задоволи неговите финансиски барања.

Милан ќе се обиде по секоја цена да избегне такво сценарио, а доколку играчот не стави потпис на нов договор до јануари, може да биде продаден бидејќи „црвените ѓаволи“ веќе спремиле понуда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Изненадување: Пјонтек може да потпише за Јувентус

Јувентус ја продолжува потрагата по нов напаѓач, а најново име на списокот на „бјанконерит…