Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед го сака Митровиќ

Манчестер Јунајтед го сака Митровиќ


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Приоритет на Манчестер Јунајтед во летниот преоден рок ќе биде доведување на врвен голгетер.

Тен Хаг сака да донесе робусен напаѓач, а меѓу желбите е напаѓачот на Фулам и српски репрезентативец, Александар Митровиќ.

Митровиќ игра фантастична сезона и до сега во Премиер лигата на 16 настапи постигна 11 гола и запиша 2 асистенции.

Со оглед на фактот дека првата мета Виктор Осимен е премногу скап и Наполи за неговата слобода бара 140 милиони евра, „црвените ѓаволи“ ќе се насочат кон Митровиќ.

Србинот е многу поефтина опција, има големо искуство во Премиер лигата и самиот сака да направи чекор напред во кариерата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи веќе мисли на наредниот преоден рок: „Сините“ сакаат засилување од Милан?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Само што заврши јану…