Дома Трансфер зона Манчестер Сити носи засилување од 90 милиони евра?

Манчестер Сити носи засилување од 90 милиони евра?

Сезонава Манчестер Сити води голема битка со Ливерпул за одбрана на титулата во Премиер лигата, меѓутоа како што сезоната се наближува кон крајот така клубовите веќе размислуваат и на засилувања.

Минатото лето „граѓаните“ се обидуваа да го доведат, Езе од Кристал Палас, меѓутоа нивната понуда од 70 милиони евра тогаш беше одбиена.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Според последните информации од Островот англискиот и европски шампион сега е подготвен да понуди 90 милиони евра за фудбалерот кој сезонава постигна шест гола и запиша три асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Позната најголемата трансфер желба на Реал Мадрид

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …