Дома Фудбал Англија Манчестер Сити најми адвокат, ќе заработува колку Де Брујне

Манчестер Сити најми адвокат, ќе заработува колку Де Брујне


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Манчестер Сити го најмил еден од најдобрите адвокати во Белика Британија во обид да се одбрани од сериозните обвиненија за финансиски малверзации.

„Граѓаните“ се одлучиле да ги брани Дејвид Џонсон, кој пред извесно време го советуваше бившиот премиер Борис Џонсон.

Паник има исклучителна репутација и се смета за еден од најдобрите адвокати на Островот. Се тврди дека неговиот хонорар може да достигне до 400.000 фунти неделно.

Толку плата неделно заработува најголемата ѕвезда на Манчестер Сити, Кевин де Брујне, кој во моментов е најплатен фудбалер во Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кристијано …