Дома Фудбал Англија Манчестер Сити ги претстави новите гостински дресови 📷

Манчестер Сити ги претстави новите гостински дресови 📷

Европските клубови во полна пареа ги претставуваат новите гарнитури опрема за следната сезона.

На ред денеска дојде Манчестер Сити кој ја претстави гостинската гарнитура на дресови за новата сезона.

Пума овој пат подготви нешто поразличен дизајн на дресови кој ги воодушеви навивачите на клубот од Етихад.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ливерпул лесно го доби дербито со Арсенал 🎥

Фудбалерите на Ливерпул остварија победа во 3.коло од Премиер лигата против Арсенал со 3:1…