Дома Македонски спорт Манев: Се надевам нема за застанеме тука, имаме многу квалитет!

Манев: Се надевам нема за застанеме тука, имаме многу квалитет!

Фудбалерите на Македонија вчера ремизираа 1:1 против силната на Англија и тоа пред полн стадион, а секако тоа е позитивен резултат за нас.

Дефанзивецот на хрватски Осијек, Јован Манев смета дека овој резултат треба да биде мотив за уште подобра Македонија во иднина.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


„Пред сè, сакам да им се заблагодарам на навивачите што дојдоа во голем број и не поддржаа, тоа беше поттик за нас. Ние сме млада екипа и сме во процес, затоа сум горд на моите соиграчи. Се надевам дека со овој резултат нема да застанеме овде, затоа што имаме многу квалитет и сега уште поголема мотивација, по ова реми со Англија.

Се надевам дека во следниот циклус ќе излезе на виделина она кое го работиме и заедно ќе се радуваме на нови успеси на Македонија. Англичаните се светска класа, но тоа беше мотивација за нас да ги покажеме квалитетите“, изјави Манев.

Со вчерашниот бод Македонија до осум кои беа доволни за четвртата позиција во групата зад Англија, Италија, Украина и Малта.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Колку заработил најдобриот македонски тенисер во 2023 година?

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски во моментов е на 308. место на АТП-листата, …