Дома Луд Спорт Македонски фудбал: Навивач со топка удри фудбалер во глава!🎥

Македонски фудбал: Навивач со топка удри фудбалер во глава!🎥

На натпреварот меѓу Скопје и Академија Пандев се случи една ситуација која е комична, но која најдобро ја отсликува состојбата во македонскиот фудбал.

Гостите од Струмица добија аут, при што топката летна на трибините. Еден од фудбалерите ја побара топката за да изведе аут, но навивачот не сакаше да му ја даде и на крајот го удри со неа по глава.

Видеото веднаш стана вирално низ целиот Балкан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Тричковски после 200 натпревари за АЕК: Ова е мој втор дом, ќе направам се да дојдеме до титула!

Поранешниот македонски репрезентативец, Иван Тричковски на убав начин го прослави новиот д…