Дома Македонски спорт Шишко ја има најдобрата одбрана во Кипар, Гачевски веднаш зад него

Шишко ја има најдобрата одбрана во Кипар, Гачевски веднаш зад него


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Ако Борко Ристовски и Никола Митревски издоминираа во ракометната Лига на шампиони, Дамјан Шишковски и Филип Гачевски тоа го направија во фудбалското првенство на Кипар.

Репрезентативецот Шишковски ја има најдобрата одбрана во изминатото коло во кипарското првенство. Шишко со одличен рефлекс го спаси голот на Докса, неговиот тим забележа победа од 2:0.

На втората позиција веднаш зад него се најде Филип Гачевски кој го чува голот на Енозис. Иако Енозис загуби со 4:1 кај АЕЛ Гачевски имаше една супер одбрани.

Во продолжение погледнете ги одбраните на македонските голмани.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Српски второлигаш ја прегази Победа со 8:0 и порача: Се чувствуваме измамено!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Прилепска Победа пре…