Дома Останати Ракомет „Македонската пресметка“ нема да биде целосна: Манасков нема да игра против Нант

„Македонската пресметка“ нема да биде целосна: Манасков нема да игра против Нант

Вечерва Нант од 20:45 часот ќе игра против Веспрем во рамките од четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Ова требаше да биде „македонска пресметка“ помеѓу Лазаров и Манасков, но Манасков ќе го пропушти овој дуел. Македонскиот репрезентативец не се најде во составот на Веспрем за вечерашниот натпревар.

Причината е повреда, иако таа не е толку сериозна сепак во унгарскиот тим не сакаат ништо да ризикуваат па нема да сметаат на него за вечерашниот натпревар.

Ќе споменеме дека натпреварот ќе го суди македонската судиска двојка Начевски – Николов.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Ракометната бајка продолжува: ПСЖ е на колена, Алборг е во финалето на ЛШ!

Ракометната бајка од Данска продолжува. Ракометарите на Алборг се први финалисти во ЛШ! Во…