Дома Македонски спорт Македонија ќе настапи на „Војвоѓанска Златна Ракавица“ во Суботица

Македонија ќе настапи на „Војвоѓанска Златна Ракавица“ во Суботица

Македонската јуниорска репрезентација со еден боксер ќе настапи на 38. издание на „Војвоѓанска  златна ракавица“ во Суботица.

Рпрезентативецот на Македонија, Александар Ристовски член на БК Шкендија Но Лимит ќе ја претставува нашата репрезентација во младинска конкуренција, на турнирот ќе настапат боксери од домаќинот Србија, Бугарија, Романија… Ова е исклучително силен турнир од А категорија на кој ќе има боксери кои се шампиони на Европа.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Со Ристовски отпатува и тренерот Васко Цубалевски, во нашата делегација е и судијата Стефан Цубалевски, натреварите започнуваат од утре кога ќе биде извршена ждрепката и ќе траат до недела.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Мајсторија во ПМФЛ: Фудбалер на Работнички постигна гол со „ножички“ 🎥

Фудбалерот на Работнички Гандо го постигна дефинитивно голот на 21. коло ПМФЛ. Во натпрева…