Дома Македонски спорт Мак баскет Македонија против Естонија ќе игра пред полни трибини!

Македонија против Естонија ќе игра пред полни трибини!

Билетите за натпреварот Македонија – Естонија во рамки на квалификациите за Евробаскет 2025 се распродадени.

Вратите на СРЦ Кале, за сите оние кои успеаја да купат билет, ќе бидат отворени од 18:00 часот Натпреварот започнува во 19:00 часот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Кошаркарската федерација испрати апел до сите кои имаат купено билет навремено да се упатат кон СРЦ Кале.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Македонскиот дрес еден од најубавите во историјата на ЕП

Познатиот фудбалски магазин „Фор Фор Ту“, објави листа од топ 10 дресови на Европските прв…