Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонија направи чекор назад на ФИФА ранг листата

Македонија направи чекор назад на ФИФА ранг листата

Македонската фудбалска репрезентација на најновата ФИФА ранг листа која ќе биде објавена на 4-ти април ќе направи еден чекор назад.

Имено, фудбалерите ќе паднат на 69-тата позиција, на претходната објавена на 15-ти февруари бевме 68-ми.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Македонија со нерешениот натпревар против Молдавија и поразот од Црна Гора на пријателските натпревари во Анталија ќе има осум поени помалку од она што сега го имаме.

Овој пад од една позиција и не е толку загрижувачки како трендот на падот на репрезентацијата бидејќи пред рангирањето на 15-ти февруари имавме пад за три позиции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Падна рекордот на Малдини и Албертини: Родри е нов рекордер

Манчестер Сити ја затвори сезоната со победа против Вест Хем од 3:1, а тоа за овој тим зна…