Дома Македонски спорт Мак ракомет Македонија – Косово без публика!!

Македонија – Косово без публика!!

Oна што се најавуваше во претходните денови сега практично доби и потврда од Министерот Венко Филипче.

Покрај преостанатите мерки кои се превземени, донесена е и мерка сите спортски настани во наредните 30 дена да се играат без публика.

Ова практично значи дека историскиот натпревар помеѓу Македонија и Косово на 26. март ќе биде одигран без присуство на публика.

Се очекува сега ФФМ само да ја потврди оваа одлука!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Барса спреми 100 милиони за Интер и 42 милиони за Лаутаро

Не е тајна дека напаѓачот на Интер, Лаутаро Мартинез е прва трансфер желба на Барселона во…