Дома Македонски спорт Мак ракомет Македонија има страшни голмани: Две одбрани во топ 5 во ЛШ се на Митревски и Кизиќ!

Македонија има страшни голмани: Две одбрани во топ 5 во ЛШ се на Митревски и Кизиќ!

Во ракометната Лига на шампиони комплетирано беше второто коло по кое двајцата македонски голмани Никола Митревски и Марко Кизиќ имаат по една одбрана во најдобрите пет.

Митревски беше еден од најзаслужните за камбекот на Порто против Целје, а еден од одбранетите зицери во тие моменти доби место во најдобрите одбрани.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Кизиќ доби место одбраната на еден контранапад на гостувањето кај Алборг и го освои третото место, две позиции понапред  од Митревски.

За жал неговата одбрана немаше големо влијание на резултатот затоа што Еурофарм Пелистер претрпе убедлив пораз.

Одбраните можете да ги погледнете на официјалниот сајт на ЕХФ – ТУКА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

По Италијанец – Србин на клупата на Брера!

Управата на ФК АП Брера Струмица за шеф на стручниот штаб го именуваше Бојан Круљ од Србиј…