Дома Фудбал Италија „Лукаку го продадовме за 115 милиони, Џеко дојде за џабе, а нема разлика“

„Лукаку го продадовме за 115 милиони, Џеко дојде за џабе, а нема разлика“

Генералниот директор на Интер, Џузепе Марота направи уште еден маестрален потег минатото лето кога го доведе Един Џеко.

Интер го продаде Ромелу Лукаку во Челзи за 115 милиони евра, а како негова замена го доведе Един Џеко без обештетување.

„Лукаку беше продаден за 115 милиони евра, Џеко го купивме за џабе, а на теренот нема голема разлика“, изјави Марота.

Џеко летово потпиша двегодишен договор со Интер, а Рома го пушти без обештетување со бонуси од 1,8 милиони евра кои „нероаѕурите“ ќе ги платат ако се пласираат во ЛШ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Рашфорд побрз од судискиот свиреж за голема победа на Јунајтед

Манчестер Јунајтед постигна важна победа против Вест Хем и тоа буквално во последните секу…