Дома Фудбал Италија Луис Енрике може да го преземе Наполи

Луис Енрике може да го преземе Наполи


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Лучијано Спалети на крајот на сезоната ќе го напушти Наполи, откако му донесе титула на тимот после цели 33 години.

Спелети влегол во расправија со претседателот Де Лаурентис, двајцата имаат различни погледи за иднината на тимот, па Спелти одлучил да го напушти клубот.

Официјалната потврда се чека веднаш по завршувањето на сезоната, а Наполи веќе ја започна потрагата по нов тренер.

Прв избор за Де Лаурентис е Луис Енрике, кој е слободен во моментов и чека поуди.

Шпанецот има искуство во Серија А и е отворен за повторно да работи во Италија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Тага во Дортмунд, еуфорија Минхен: Борусија си дозволи да ја изгуби титулата!

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Се беше подг…