Дома Трансфер зона Лоши вести: Манчестер Јунајтед без Ван Де Бек до крајот на сезоната

Лоши вести: Манчестер Јунајтед без Ван Де Бек до крајот на сезоната


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓На денешната прес-конференција стратегот на Манчестер Јунајтед, Ерик Тен Хаг потврди лоши вести.

Имено, „црвените ѓаволи“ нема да може да сметаат на услугите на Дони Ван Де Бек до крајот на сезоната.

„За жал ќе бидеме без Дони до крајот на сезоната. Нашите мисли се со него. Навистина е лошо кога ќе добиете ваков удар во такот на сезоната“, изјави Тен Хаг.

Ван Де Бек се повреди во натпреварот против Евертон од ФА Купот. Холанѓанецот не се изнаигра на „Олд Трафорд“, но потоа Тен Хаг почна да му дава прилика дојде оваа повреда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед и Баерн ја дознаа цената на новата француска ѕвезда

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Манчестер Јунајтед и…