Дома Фудбал Италија Лоши вести за Јувентус пред големото дерби со Наполи

Лоши вести за Јувентус пред големото дерби со Наполи


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Јувентус во Серија А ја продолжи добрата серија на резултати од пред почетокот на Светското првенство, „старата дама“ има осум победи во низа без примен гол.

На вчерашниот натпревар против Удинезе, Анхел Ди Марија се врати во стартниот тим, но во 60-тата минута побара да биде заменет поради повреда.

Првичните информации од Торино се дека станува збор за повреда на мускулот. Поради таа повреда Ди Марија пропушти некои натпревари на Аргентина вна СП во Катар.

Повредата на Аргентинецот веројатно значи дека Алегри нема да може да смета на него за големото дерби против Наполи кое се игра во петок.

Треба да се додаде и дека од претходно е познато дека Јувентус не може да смета на Погба и Влаховиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Легенда на Манчестер Јунајтед може да биде нов тренер на Миовски?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Легендата на Манчест…