Дома Македонски спорт Лоша вест за Македонија: Крвнички старт над Миовски! 🎥

Лоша вест за Македонија: Крвнички старт над Миовски! 🎥


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Maкедонскиот репрезентативец, Бојан Миовски заработи веројатно потешка повреда во денешниот натпревар на Абердин против Сент Патрик.

Фудбалерот на Сент Патрик, Смол брутално и со отворен ѓон стартуваше врз македонскиот напаѓач кој тука го заврши натпреварот.

Засега подетални информации нема, меѓутоа како што изгледа големи се шансите селекторот Благоја Милевски да не може да смета на него за натпреварите со Украина и Англија на 16-ти и 19-ти јуни.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

ПСЖ го „краде“ Гундоган пред носот на Барселона

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ил…