Дома Фудбал Лига на шампиони Лигата на шампионите од наредната сезона ќе се игра во три дена од неделата

Лигата на шампионите од наредната сезона ќе се игра во три дена од неделата

Како што е веќе познато, Лигата на шампионите од наредната сезона ќе се игра во нов формат, а ќе има и нови термини за натпреварите.

Најелитното европско натпреварување ќе го сочинуваат 36 екипи кои ќе одиграат осум натпревари во групната фаза поделени во две групи и ќе собираат бодови. Најдобрите осум од двете групи ќе продолжат во нокаут рундата.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Бидејќи ќе има поголем број натпревари УЕФА донела одлука натпреварите, место во два дена од неделата да се играат во три. Според најавите на вторник и среда, ќе биде додаден и четврток.

Официјална потврда од УЕФА за ова се уште нема, меѓутоа се очекува набрзо да пристигне.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

На Србија во одлучувачкиот натпревар ќе и суди истиот судија од натпреварот со Англија

Познатиот италијански судија Даниеле Орсато е назначен за судија на натпреварот помеѓу Срб…