Дома Топ вести Ливерпул ја „краде“ ѕвездата на Барселона

Ливерпул ја „краде“ ѕвездата на Барселона


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Ливерпул сака да ги искористи проблемите во Барселона и да го доведе на „Енфилд“ големиот шпански талент, Гави, пренесуваат медиумите на Островот.

Барселона потпиша нов договор со Гави, но шпанската Ла Лига одби да го регистрира со објаснување дека немаат доволно место во буџетот за плати за новите примања на фудбалерот.

Најголем проблем за Барселона претставува фактот што на Гави на крајот на сезоната му истекува договорот, па може да си замине како слободен агент.

Ливерпул сака да ја искористи ситуацијата бидејќи е во потрага по квалитетен играч за врска. Белингам е премногу скап, па „црвените“ се спремни да му понудат богата плата на Гави.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Челзи мора да продава, Милан сака две ѕвезди

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Челзи потро…