Дома Топ вести Ливерпул спреми 100 милиони за наследникот на Салах

Ливерпул спреми 100 милиони за наследникот на Салах

Салах во летниот преоден рок беше блиску до трансфер во Саудиска Арабија, па не е исклучено наскоро да го напушти Ливерпул.

Клубот од „Енфилд“ веќе почнува да размислува за негов наследник, бидејќи на крајот на сезоната Ливерпул ќе биде спремен да го продаде Египќанецот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Прв избор е ѕвездата на Баерн Минхен и германски репрезентативец Лерој Сане. Клоп ќе се обиде да го убеди да дојде во Ливерпул, но Баерн е тежок преговарач.

Ливерпул со продажбата на Салах сака добро да заработи и нема да жали пари за да го донесе Сане на „Енфилд“ и за тоа е спремен да понуди 100 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …