Дома Топ вести Ливерпул му нуди спектакуларна трампа на Милан

Ливерпул му нуди спектакуларна трампа на Милан

Ливерпул размислува да му понуди на италијанскиот гигант Милан сензационална трампа, пренесуваат медиумите на Островот.

Имено, „црвените“ се силно заинтересирани за ѕвездата на Милан и еде од најдобрите млади фудбалери во Европа, Рафаел Леао.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Милан не сака да го продаде Португалецот, но Ливерпул е спремен да го „жртвува“ Луис Дијаз за да го донесе на „Енфилд“.

Милан пак во Колумбиецот гледа идеална замена за Леао, но бара доплата од најмалку 30 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…