Дома Топ вести Ливерпул и Манчестер Сити се „тепаат“ за Филипс

Ливерпул и Манчестер Сити се „тепаат“ за Филипс

Ливерпул и Манчестер Сити водат голема битка надвор од теренот и тоа за потписот на англискиот репрезентативец Калвин Филипс.

Келивин Филипс одигра одлична сезона и е важен дел од репрезентацијата на Англија, па го привлече вниманието на англиските гиганти.

Гвардиола сака да го засили средниот ред и во Филипс гледа идеална замена за Фернандињо, па „граѓаните“ веќе испратија понуда од 50 милиони евра плус 10 милиони во форма на бонуси.

Англиските медиуми пренесуваат дека Ливерпул ја израмнил понудата на „граѓаните“ и сака да го доведе на „Енфилд“.

Филипс сигурно ќе го напушти Лидс ова лето, а сега треба да избере помеѓу Ливерпул и Манчестер Сити.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Историски успех: Ивановски во четвртфинале на Вимблдон

Македонскиот тенисер Калин Ивановски постигна историски успех и се пласираше во четвртфина…