Дома Останати Кошарка НБА Лејкерс прави тројка од соништата

Лејкерс прави тројка од соништата

Лос Анџелес Лејкерс има на план да направи тројка од соништата.

Според американските медиуми, Лејкерси во наредниот период ќе се обиде да создаде голема тројка за наредната сезона.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Покрај Леброн Џејмс и Ентони Дејвис, екипата би требало да се засили и со Крис Пол.

Пол неколку години се поврзува со Лејкерс. Сепак, никогаш не го облече дресот на овој клуб, па покрај Њу Орлеанс играше уште и за Клиперс, Хјустон и Оклахома.

Меѓутоа, сега конечно би можел да заврши во Лејкерси.

Крис Пол во кариерата има скор од 18.5 поени и 9.5 асистенции по натпревар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Moментот кога Леброн испиша историја во НБА лигата 🎥

Лос Анџелес Лејкерс беше поразен од Денвер изминатата вечер во НБА лигата со 124:114, но о…