Дома Македонски спорт Мак фудбал Легендарниот Илчо Наумоски со победа ја отвори тренерската кариера во Македонија

Легендарниот Илчо Наумоски со победа ја отвори тренерската кариера во Македонија

Македонската фудбалска легенда и поранешен репрезентативец, Илчо Наумоски вчера ја стартуваше својата тренерска кариера во Македонија.

Поранешниот напаѓач во националниот тим е тренер на Локомотива и во неговиот прв натпревар забележа победа во дуелот со Фортуна (0:2).

Натпреварот во Карпош беше решен со головите во 12. минута на Никола Малов и Димитровски во 67. минута кога стрелаше од пенал.

Локомотива игра во третата македонска лига и сезоната ја започна со амбиции за промоција во повисок ранг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ФФМ одлучи: Здравствените работници ќе имаат приоритет за влезници за ЕП

На денешната седница на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија бепе прифа…