Дома Македонски спорт Лазаров го објави поширокиот список за Еуро 2022

Лазаров го објави поширокиот список за Еуро 2022

Селекторот на машката сениорска репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за Европското првенство во сениорска машка категорија Men’s EHF EURO 2022 HUN-SVK

Сениорската репрезентација е во Група A заедно со репрезентациите на Словенија, Данска и Црна Гора. Натпреварите од Група А ќе се одиграат во FŐNIX ARÉNA во Дебрецен, Унгарија.

Распоред и термини на одигрување на натпреварите на машката сениорска репрезентација на Македонија:

13.01.2022 Словенија – Македонија (18:00 часот)

15.01.2022 Македонија – Црна Гора (18:00 часот)

17.01.2022 Македонија – Данска (20:30 часот)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Надал сигурен, Зверев елиминиран од Австралија Опен

Австралија Опен остана без еден од главните фаворити за конечна победа. Алелсандар Зверев …