Дома Луд Спорт Куче заспа на терен, судијата чекаше да се разбуди за да продолжи мечот🎥

Куче заспа на терен, судијата чекаше да се разбуди за да продолжи мечот🎥

Почетокот на второто полувреме на парагвајскиот прволигашки натпревар помеѓу Сол де Америка и Гуарани беше одложен поради необична причина.

Имено, едно куче истрча на терен и заспа на тревникот, а судијата не сакаше да продолжи додека кучето не се разбуди и беше отстрането од теренот.

За среќа кучето брзо се разбуди, па натпреварот продолжи, но видето стана хит на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Мајсторија каква ретко се гледа: Ова е најубавиот гол во Лигата на нации🎥

19-годишниот словенски репрезентативец Бенџамин Шешко уште еднаш покажа дека е еден од нај…