Дома Топ вести Крај на сагата: Кутињо се договори со Ливерпул

Крај на сагата: Кутињо се договори со Ливерпул

Изгледа дека сагата околу Кутињо добива свој крај. Бразилецот постигнал договор со Ливерпул.

Според информациите на Мирор, но и дел на шпанските медиуми, тој ќе остане до лето со „Црвените“, додека не пристигне Наби Кеита, но и добил ветување дека ќе биде продаден во Барселона. Сумата не се споменува, но би требало да не биде помала од 130 милиони евра.

Клоп ќе бара уште солуции за средниот ред, бидејќи и Емре Чан е на излезните врати на Енфилд.

Една од опциите кои ги нуди Јувентус е во договорот за трансфер на Чан да биде вклучен Клаудио Маркисио, кој е незадоволен од статусот во тимот.

Се на се, Клоп и Ливерпул ги очекува уште еден бурен трансфер период.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Преговорите започнаа, Конте спремен да го преземе Манчестер Јунајтед

Италијанскиот стратег Антонио Конте е спремен да седне на кормилото на Манчестер Јунајтед …