Дома Трансфер зона Кутињо наговести каде ќе ја продолжи кариерата!?

Кутињо наговести каде ќе ја продолжи кариерата!?

Филипе Кутињо со одличните игри оваа сезона го привлече вниманието на многу европси гигнати кои се спремни да платат цело богатство за да го видат во своите редови.

Кутињо најчесто се поврзува со трансфер во Барселона, а Бразилецот додаде масло на огнот откако го испофали триото на Каталонците.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


МСН триото е според мене најдоброто во светот. Едниот е брз, другиот вешст со топката, а третиот најдобар стрелец. Тројцата феноменално се надополнуваат еден со друг“, изјави Кутињо.

Медиумите овие негови зборови ги протолкуваа како најава за трансфер на „Камп Ноу“, па доколку навистина дојде до реализација на тој трансфер нема сомнеж дека Кутињо одлично би го надополнувал триото МСН.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер почна преговори со дефанзивецот на Реал

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…