Дома Топ вести Куман пред отказ, Лапорта го сака Пирло

Куман пред отказ, Лапорта го сака Пирло

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта сака да го види Андреа Пирло како наследник на Роналд Куман, пренесуваат каталонските медиуми.

Куман после лошите резултати на стартот на сезоната сериозно ја загрози својата позиција и Барселона размислува да му врачи отказ.

Покрај Пирло, на списокот на Каталонците се и други имиња како легендата Чави Ернандес, Марсело Биелса, Антонио Конте и Ерик Тен Хаг.

Меѓутоа, каталонските медиуми пренесуваат дека Пирло во моментов е прв избор и најреална опција за наследник на Куман.

Пирло минатата година седеше на клупата на Јувентус, но доби отказ откако заврши на 4-то место во Серија А.

Сепак, Лапорта верува дека Италијанецот има напаѓачки фудбал близок на филозофијата на Барселона и дека одлично ќе се вклопи на „Камп Ноу“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Погба: Заслужено изгубивме, примаме глупави голови

Францускиот играч за врска Пол Погба беше фрустриран после новиот пораз на Манчестер Јунај…