Дома Фудбал Куман донесе важна одлука: Одбраната на Барселона во ново издание

Куман донесе важна одлука: Одбраната на Барселона во ново издание

Барселона е во се поголеми проблеми.

Киксот против Кадиз (1:1) е нов удар за тимот на Роналд Куман, а сега сезоната до крајот ќе ја одигра со нов стоперски тандем.

Пике и Роналд Араухо ќе биде тандемот во одбраната до крајот на сезона, одлучи холандскиот стручњак.

Араухо одигра неколку добри натпревари, Пике има искуство и Куман се надева дека тоа е добитна комбинација.

Одбраната на Барселона веќе неколку натпревари не дава сигурност, а според многумина тоа е главниот проблем за лошите резултати на Каталонците.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Мурињо: Зошто Бејл дури сега блесна? Прашајте ги во Реал

Во септември Герет Бејл се врати во Тотенхем и се очекуваше да биде големо засилување за „…