Дома Македонски спорт Кузмановски се сели кај Миркуловски?!

Кузмановски се сели кај Миркуловски?!


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Според информациите на германски „Билд“, Филип Кузмановски, еден од нашите најдобри ракометари е пред трансфер во Вецлар каде што тренер е Филип Миркуловски.

Оваа информација се појави на само еден ден пред натпреварот помеѓу Вецлар и Хановер кои се сретнуваат утре, а Кузмановски нема да биде дел од овој натпревар поради најавите за трансфер.

Низ кариерата Кумзмановски досега играше за Пелистер, Металург, Магдебург, а актуелната сезона во Хановер е негова трета во овој клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Инзаги: Во време на ВАР срамота да се изгуби дерби на ваков начин

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Слично како и во „Ел Класико…