Дома Фудбал Останато Крос го избра неговиот идеален тим: Изборот во одбраната е големо изненадување 📸

Крос го избра неговиот идеален тим: Изборот во одбраната е големо изненадување 📸

Германскиот фудбалер Тонис Корс го избра најдобриот тим со кој играл во текот на кариерата.

Изборот на Крос не беше лесен, Германецот играше во Реал, Баерн, Баерн Леверкузен, а долго време помина и во репрезентацијата на Германија.

Најголемо внимание во тимот на Крос привлекува одбраната затоа што во неа нема играчи како Марсело, Варан, Пепе, Лам...Место во одбраната покрај Серхио Рамос во неговиот тим добија Стефан Реинарц и Гонзало Кастро со кои играше во Леверкузен.

Крос и самиот себе се стави во тимот, додека друштво во средината му правата уште Касемиро, Кимих и Лука Модриќ.

Во нападот се одлучи за Милер, Клосе и Роналдо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Урнебесно: Иско во борба сам со себе да ја стигне топката 🎥

Иско е миленик на Зинедин Зидан и веројатно тоа е главната причина зошто е се уште член на…