Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Крамариќ му одговори на селекторот на Канада: Видовме кој кого ќе е*е

Крамариќ му одговори на селекторот на Канада: Видовме кој кого ќе е*е


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Хрватска вчера ја победи Канада со убедливи 4:1, а за Хрватите оваа победа е посебна и поради изјавата на селекторот на Канада пред овој натпревар.

Канаѓаните беа одлични против Белгија во првото коло иако и тогаш изгубија со 1:0. Во еуфорија тогаш Хедерман порача „Одиме да ја е*еме Хрватска“. Но во второто коло Андреј Крамариќ блесна и постигна два гола, а Хрватите славеа со 4:1.

По натпреварот Крамариќ испрати одговор до канадскиот селектор.

„Прво сакам да им се заблагодарам за дополнителната мотивација. На теренот покажавме кој кого ќе е*е“, изјави Крамариќ.

На Хрватска сега во последното коло и е доволен и бод против Белгија за пласман во следната фаза.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

„Гакпо погреши, избрза со трансферот во Ливерпул“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Искусниот стратег Ро…