Дома Ставови Кој ќе биде шампион следната сезона во Премиер лига?

Кој ќе биде шампион следната сезона во Премиер лига?

Од неодамна стана јасно дека Ливерпул оваа година ќе ја освои Премиер лигата, но тоа не значи дека и следната сезона ќе биде за нив…

Иако е рано да се зборува за тоа, сепак добро би било да произнесиме некои констатации.

Манчестер Сити

Прашање е дали Гвардиола ќе остане во клубот и следната сезона. Ако тоа се случи, веруваме дека тие ќеимаат подобра сезона отколку оваа сега и покрај тоа што нивниот приоритет е лигата на шампиони.

Ливерпул

Ливерпул оваа година ќе биде шампион, но прашање е дали така ќе продолже и следната сезона. Како и да е, тоа е доста тешка мисија, па искрено ние ги отпишуваме за следната година.

Лестер

Лестер и оваа сезона игра одлично, па зошто следната сезона не би ги поправил грешките и не би се издигнал тронот. Доколку верувате во тоа, коефициентите се навистина големи.

Манчестер Јунајтед

Постојат многу прашања неодговорени за Јунајтед. Дали Солскјаер ќе биде се уште на кормилот или ќе го преземе местото некој друг. Како и да е, веруваме дека следната сезона ќе им биде подобра.

Челзи

Челзи оваа сезона и покрај забраната за нови играчи успеа одлично да се снајде. Веруваме дека идната сезона ќе им биде уште подобра.

Како и да е, на кого и да одлучивтеда се обложите, ве советуваем да го посетите сајтот Кладење.мк и да изберете обложувалница каде што ќе го уплатите вашиот облог. Исто на сајтот можете да најдете безброј предлог типови кои можат да ви помогнат во остварување на добивка.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ставови

Проверете

Стратегии за успешно обложување

Обложувањето стана секојдневие на денешна генерација и е скоро дел од сите. Благодарение н…