Дома Фудбал Лига на шампиони Кој е фаворит во ЛШ според обложувалниците?

Кој е фаворит во ЛШ според обложувалниците?

Вечер во 21:00 започнува и официјално ½ финалето во најелитното фудбалско натпреварување, ЛШ.

Во едниот натпревар силата ќе ја мерат екипите на Реал Мадрид и Челзи, додека другиот натпревар е помеѓу Манчестер Сити и ПСЖ.

Подобрите екипи од овие двомеч натпревари ќе се сретнат во финалето и ќе се борат за овој скапоцен пехар.

Дефинитивно ни претстои еден интересен период во завршницата од ова натпреварување, а доколку сакате тоа да го направите уште повозбудливо типувајте на тоа кој ќе биде новиот шампион на Европа.

Според најдобрата онлајн обложувалница „Bet365“, најголеми шанси за титула има екипата на Манчестер Сити. После нив е францускиот тим ПСЖ, додека третото место е резервирано за „Кралевите“ од Мадрид. Аутсајдерската улога во овој дел ја има екипата на Челзи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…