Дома Останати Кошарка НБА Кошаркар на Феникс погоди 45 тројки во низа (ВИДЕО)

Кошаркар на Феникс погоди 45 тројки во низа (ВИДЕО)

На еден од тренинзите на Феникс кошаркарите тренираа шут за три поени.

Задачата беше да шутираат еден под друг во серија додека не промашат. Во таа вежба Девин Букер успеа да погоди дури 45 тројки во низа. Ова е бројка за почит и не се гледа често, дури и во НБА лигата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Драмата во Хјустон ја реши Бјелица со тројка со звукот на сирената, одлична вечер за Пол Џорџ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во НБА лигата се одиграа девет натпревари. Сакраменто Кингс со тројката н…