Дома Фудбал Италија Клучна средба за иднината на Леао

Клучна средба за иднината на Леао


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Раководсвото на Милан ќе има средба со претставниците на Рафаел Леао во следните 10-15 дена, која ќе биде клучна за иднината на Португалецот.

„Газета дело Спорт“ пренесува дека на таа средба Милан очекува да добие конечен одговор на понудата за продолжување на договорот.

Како што е познато Леао на лето влегува во последната година од договорот и доколку не стави потпис на нов договор тогаш Милан ќе го стави на трансфер листа.

Преговорите за продолжување на соработката траат веќе неколку месеци, а сега „росонерите“ очекуваат конечен одговор од фудбалерот.

Последната понуда на италијанскиот гигант е плата од 7 милиони евра по сезона, плус бонуси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Луис Енрике фаворит за тренерското столче во ПСЖ

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Кристоф Галтие сино…