Дома Трансфер зона Клоп ја „краде“ големата желба на Интер и Јувентус

Клоп ја „краде“ големата желба на Интер и Јувентус

Италијанските медиуми пренесуваат дека Ливерпул се вклучил во трката за потписот на ѕвездата на Удинезе, Родриго де Паул.

Овој 26 годишен фудбалер игра одлично во дресот на Удинезе. Веќе четири години е еден од најдобрите играчи за врска во Серија А и изгледа дојде време за голем трансфер.

За него веќе подолго време интерес покажуваат италијанските гиганти Јувентус и Интер, а сега во трката за потписот се вклучи и Ливерпул.

Удинезе е спремен да го пушти и веќе ја одреди цената, а таа изнесува 40 милиони евра.

Ливерпул наводно е спремен да ја плати таа сума на лето, па уште сега започнал да работи на трансферот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Готово: Челзи го договори трансферот на Хакими

„Газета дело Спорт“ пренесува дека Аштраф Хакими е многу блиску до трансфер во Челзи. „Нер…