Дома Фудбал Англија Клоп: Сите мислат дека овој тим нема иднина без Ван Дајк

Клоп: Сите мислат дека овој тим нема иднина без Ван Дајк

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп категорично ги негираше тврдењата дека „црвените“ ќе паднат без дефанзивецот Вирџил ван Дајк.

Ван Дајк зарабвоти тешка повреда на коленото и ќе ја пропушти целата сезона, а за денешниот меч со Ајакс Клоп нема да може да смета и на Жоел Матип.

„Зошто треба да мислам дека другите играчи нема да се справат со ситуацијата? Очигледно сите сметаат дека ќе ни биде многу тешко, и јас треба да ви потврдам. Немам интерес да правам такво нешто. Ме интересира само иднината на Ливерпул и ќе видите во следните неколку недели како ќе биде“, изјави Клоп.

„Да, останавме без Вирџил и Матип, но сепак ќе се обидеме да победиме. Пред три недели сите тврдеа дека ќе доминираме, а сега сите тврдат дека нема да се бориме за ниту еден трофеј“, додаде Германецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Михајловиќ за „кртот“ во соблекувалната: Ќе го обесам на ѕид

Тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ вели дека има „крт“ во собчекувалната и во моментов …