Дома Топ вести Клоп потврди дека ќе има замски засилувања

Клоп потврди дека ќе има замски засилувања


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Ливерпул одлично ја започна сезона во Премиер лигата и оваа сезона ќе се бори за титулата, па поради тоа Клоп ќе добие додатни засилувања во зимскиот преоден рок.

Особено проблематична за „црвените“ ќе биде позицијата напаѓач, бидејќи младиот Дени Ингс се повреди, а Мане во јануари ќе замине на Афричкиот куп на нации.

„Немаме проблем со напаѓачите, мислам дека тројца се доволни, проблем е со крилата. Кога Мане ќе замине ќе имаме проблем. Фирмињо може да игра на крило, но тогаш ќе ни недостасува напаѓач. Ќе треба да се засилиме на таа позиција“, потврди Клоп.

Покрај играчот на Рен, Пол Жорж Нтеп кој веќе подолго време се поврзува со Ливерпул, медиумите открија уште две имиња кои се на радарот на „црвените“.

Првиот е Кристиан Пулишиќ, кој игра одлично оваа сезона за Борусија Дортмунд, но за Ливерпул ќе биде тешко да го донесе на „Енфилд“. Второто име е 18-годишниот играч на Марсеј, Максим Лопез кој може да игра на двете крилни позиции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Смешни резултати во македонскиот футсал: Арбен Бајрами победи 75:1, а КМФ Проект 65:2

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Вчера беа з…