Дома Фудбал Репрезентации Клоп не можеше да го избегне прашањето за репрезентацијата на Германија

Клоп не можеше да го избегне прашањето за репрезентацијата на Германија

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп почна се поврзува со германската репрезентација после одличните резултати на клубско ниво.

Германија неодамна беше прегазена од Шпанија со 6:0 и многумина веќе почнаа да шпекулираат дека Јоаким Лев заминува, а како негов наследник се споменува Јирген Клоп.

Човекот кој го препороди Ливерпул и го врати на англискиот и европски врв одговори на прашањето дали би можел да застане на кормилото на германската селекција.

„Мислам дека тоа е прашање на кое сум одговорил најмногу пати во животот. Во иднина можеби ќе бидам селектор на Германија. Сега? Не, немам време бидејќи имам интензивна работа.“ – рече Клоп.

Тврди дека немал конкретни контакти со челниците на Гермаскиот фудбалски сојуз.

„Не сум сигурен дека некој ме барал, но ако не знае, имам работа во Ливерпул. Иако е лошо време, овде ми се допаѓа. Одговорен сум за многу работи и во скоро време нема да барам нова работа.“ – додаде Германецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Дресот со кој Меси го прослави голот навистина го носел Диего

Дресот од Њуелс Олд Бојс кој Лионел Меси го носеше под својот во текот на мечот со Осасуна…