Дома Фудбал Англија Клоп: Ветувам дека ќе има парада, било кога!

Клоп: Ветувам дека ќе има парада, било кога!

Ливерпул е многу блиску до освојување на титулата во Премиер лигата после цели 30 години.

„Црвените“ се лидери на табелата и потребни им се уште само две победи во преостанатите 9 кола за и официјално да ја кренат титулата.

Сезоната во Премиер лигата ќе продолжи на 17-ти јуни, а менаџерот Клоп со нетрпение чека неговиот тим да ја освои титулата.

„Неверојатно колку сето ова ми недостасуваше. Знам дека ова не е најважната работа во животот, но тоа е мојата страст. Убаво е да се мисли на титулата, но се уште не сме шампиони. Знаеме дека сме блиску, но се уште не е готово. Мораме да се обидеме да победуваме на сите натпревари“, истакна Клоп.

Натпреварите ќе се играат без публика, а невозможно е да се организира парада откако ќе биде освоена титулата.

„Ветувам, ако ја освоиме титулата, ќе има и парада. Било кога. Потребен ни е само еден ден кога луѓето ќе можат да дојдат и да прославиме“, истакна Клоп.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Казната нема да влијае: Де Брујн останува во Манчестер Сити!

Патрик де Костер, агент на ѕвездата на Манчестер Сити Кевин де Брујн ја коментираше евенту…