Дома Македонски спорт Мак ракомет Кил пресилен за Еурофарм Пелистер

Кил пресилен за Еурофарм Пелистер

Еурофарм Пелистер го запиша 12-от пораз од исто толку натпревари во Лигата на шампиони, откако вечерва загуби од Кил (29:23).

Еурофарм Пелистер одигра ужасно прво полувреме, па Кил натпреварот го отвори со предност 6:1, потоа беше и 11:4, а на одмор замина со девет гола предност. Во второто полувреме Кил можеше да си дозволи и мало опуштање па така македонскиот шампион ја намали негативата, но Кил рутински стигна до победа од 29:23.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Богдан Радивојевиќ со шест и Жарко Пешевски со четири гола беа најефикасни кај Пелистер, а голманот Лесјак, заврши со 11 интервенции.

Фото: Еурофарм Пелистер

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Македонскиот дрес еден од најубавите во историјата на ЕП

Познатиот фудбалски магазин „Фор Фор Ту“, објави листа од топ 10 дресови на Европските прв…