Дома Останати Ракомет Кил за гостувањето во Битола: Најдолгото патување!

Кил за гостувањето во Битола: Најдолгото патување!

Tимот на Кил тргна на гостувањето кај Еурофарм Пелистер во Лигата на шампионите, а ова ќе биде најдолгото патување сезонава за германскиот гигант.

Кил очигледно не сака многу да троши пари за чартер летови, па така до Битола Германците ќе сменат две авионски линии и ќе се возат со автобус.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Тие ќе летаат до Ѓер во Унгарија, од каде ќе се упатат за Охрид, а од Охрид со автобус ќе пристигнат во Битола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Eден од најдобрите светски ракометари објави крај на кариерата

Eден од најдобрите ракометари во овој век, Уве Генсхајмер ќе ја заврши својата голема кари…