Дома Фудбал Останато Килијан Мбапе има големо срце: Со уште еден за него мал гест ја воодушеви јавноста

Килијан Мбапе има големо срце: Со уште еден за него мал гест ја воодушеви јавноста

0

Телото на пилотот кој го управуваше авионот со кој леташе Емилијано Сала, Дејв Иботсон се уште не е пронајдено за разлика од она на Аргентинецот кое истражителите го пронајдоа во остатоците од авионот.

Младиот француски фудбалер Килијан Мбапе направи за него мал гест, но гест со кој уште еднаш ја покажа својата големина.

Мбапе претхоно донираше 30 илјади евра во потрагата по Сала, а сега даде и уште 27 со цел да не биде прекината потрагата и по телото на пилотот Дејв Иботсон.

И овој пат во фудбалскиот свет се собира нова сума за потрагата да продолжи, а според информациите досега има собрано околу 130.000 фунти.

Познато е и дека поранешниот англиски фудбалер, Гери Линкер донираше 1.000 фунти.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Траеше цела вечност: Дали ова е најспориот изведен пенал на сите времиња?

Во англиски Чемпионшип вчера се одиграа натпреварите од 3. коло. Барнсли на свој терен го …